Servis-Satış Sonrası

Lojistik Merkezi

Yirmibirinci Yüzyılın Otomotiv Destek Merkezi

Geleceğin teknolojisi ve modern çalışma anlayışının bir araya getirilmesi ile yapılanan Doğuş Otomotiv Grubu kuruluşlarından Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. Lojistik Hizmetleri, Kocaeli'nin Gebze ilçesi Şekerpınar beldesinde faaliyet göstermektedir. Grubumuzun Türkiye'de temsil ettiği VW, Audi, Seat, Porsche ve Scania markalarının orijinal parça ve araç ithalatı, stoklanması, yurt çapında yetkili satıcılarına dağıtılması ve eğitim faaliyetlerini yürüten bir lojistik hizmet merkezidir.

Toplam 150.000 m²'lik merkezimizin 13.500 m²'lik bölümü kapalı depo alanı olarak tamamıyla orijinal parça stoklamaya ayrılmıştır. DOS Lojistik'in uzman kadrosu 40.000 farklı oirjinal parçanın ihtiyaç sahiplerine zamanında ve eksiksiz ulaştırılması için organize olmuştur. 65.000m²'lik genel antrepo ve 45.000m²'lik stok sahasında VW, Audi, Seat ve Porsche marka araçların gümrüklenme işlemleri ve sonrasında yetkili satıcılara güvenle sevkiyatı yapılmaktadır.

DOS Lojistik hizmet kalitesini sürekli olarak yükseltmenin, var olan insan kaynağından en etkin şekilde yararlanmak ve bu kaynağı geliştirmek olduğuna inanmaktadır. Bu amaçla 4.000 m²'lik 4 katlı eğitim merkezi modern eğitim araçlarıyla donatılmıştır. Bu eğitim merkezinde 8 adet atölye tipi ve 11 adet farklı büyüklükte eğitim salonu ile 200 kişilik konferans salonu bulunmaktadır. Eğitim merkezimizde kişi başına yaklaşık yılda 16 gün ( 140adam/saat) eğitim verilmektedir.

Kalite yolculuğuna 1998 yılında ISO 9002 kalite belgesini alarak başlayan DOS Lojistik, tüm süreçlerine yönelik iyileştirme faaliyetlerinin hızını arttırarak çalışanlarını ortak bir hedefe yönlendirip motive ederek, bütün bu etkinliklerin, önce çalışanlardan başlayarak şirkete,gruba ve topluma önemli bir değer olarak yansımasını sağlamak üzere EFQM mükemmellik modeli doğrultusunda TÜSİAD KalDer Ulusal Kalite Ödülü'ne KOBİ dalında başvurmuş ve 2002 yılında ULUSAL KALİTE BAŞARI ÖDÜLÜ'nü kazanmıştır. Sahip olduğu insan kaynağı, teknolojik altyapısı, proaktif yönetim yaklaşımı, grup sinerjisi gibi değerlerini sürekli faydaya çeviren DOS Lojistik'ın misyonu, koşulsuz müşteri memnuniyetinin sağlanmasında grubumuza destek olmaktır. DOS Lojistik'ın vizyonu ise "21. yüzyılın Türkiye'de en iyi hizmet sunan lojistik merkezi" olmaktır. DOS Lojistik tüm faaliyetleri bu vizyona hizmet ederek yürütmekte ve Ulusal Kalite Başarı ödülünden sonra Avrupa Kalite Ödülü'nü hedeflemektedir.