Caravelle Highline

Sizi En İyi O Taşır.

Yolunuz hep aydınlık: LED farlar

Güvenli yolculuklar: LED arka stop lambaları

Şık bir dokunuş: 17" Timaru alüminyum alaşımlı jantlar

Göz Alıcı

Yeni Caravelle Highline mutlu aile tablonuza çok yakışacak.

Çok Şık

İçinde tüm sevdiklerinize yer var.

Kontrol hep sizde: Radyo kumandalı Servotronik direksiyon

Daha renkli daha eğlenceli: 6,33" Composition Media radyo

Arkada da bir gözünüz var: Geri görüş kamerası

Konfor

 • 01

  6,33” Composition Media radyo

  6,33” boyutuyla dokunmatik renkli ekranı ve SD Kart, AUX-in, USB ve Bluetooth desteğiyle tüm yolculukları eğlenceli hale getiriyor.

 • 02

  Pandu kumaş koltuklar

  Yeni Caravelle Highline’ın “Pandu” kumaş kaplı koltukları hem çok şık görünüyor hem de ekstra konfor sağlıyor.

 • 03

  Otomatik yanan farlar

  Hava karardığında veya karanlık bir tünele girdiğinizde farlar otomatik olarak devreye girerek sürüş güvenliğiniz artıyor.

 • 04

  Yağmur sensörü

  Yağmurun yağmasıyla Yeni Caravelle Highline’ın silecekleri otomatik devreye girerek, görüş mesafenizi ve konforunuzu artırıyor.

 • 05

  Otomatik kararan iç dikiz aynası

  Gözünüzün rahatsız olmasını önlemek için, gelen ışığın seviyesine göre dikiz aynası otomatik olarak kararak konforlu bir sürüş sağlıyor.

 • 06

  Katlanabilir yan aynalar

  Gövde rengindeki dış dikiz aynalar, kokpitte yer alan ayna kumandası sayesinde tek bir hareketle kolayca katlanabiliyor.

 • 07

  Multifonksiyonel direksiyon

  Deri kaplı multifonksiyonel direksiyonla kontrol edilebilen radyo, dikkatiniz dağılmadan radyo kanalını veya dinlediğiniz müziği değiştirmenizi sağlıyor.

 • 08

  Klima ve okuma lambaları

  Yolcu bölümünde, kişiye göre ayarlanabilen klima üfleçleri ve okuma lambaları yolculuklar ne kadar uzun olursa olsun evinizin konforunu aratmıyor.

Kesintisiz Güç

7 ileri DSG otomatik şanzıman, vites aralıklarını milisaniyeler içerisinde değişecek şekilde küçültecek daha yumuşak vites geçişleri ile sürüş konforunu artırıyor.

Güvenlik

Yorgunluk tespit sistemi

Uzun yolculuklar sırasında yorulduğunuzu anlayan ve sizi uyaran bir yardımcınız var: Yeni Caravelle Highline. Yorgunluk tespit sistemi normal sürüş alışkanlığınız dışında farklı bir hareket algıladığında yolculuğa ara vermeniz için sizi, hem görsel hem sesli olarak uyarıyor.

İkincil çarpışma önleme asistanı

Çarpışmadan sonra yaşananlar, çarpışmanın kendisinden daha kötü sonuçlar doğurabilir. Yeni Caravelle Highline’daki iki bağımsız sensör, çarpışmanın derecesini algılıyor ve olası ikinci çarpışmayı önlemek için aracı frenleyerek hızını 10 km/s’e kadar düşürüyor.

Dört tekerlekten bağımsız süspansiyon

Süspansiyonun bağımsız olması, tekerleklerden birinin çukura girmesiyle diğerlerinin etkilenmesini engelliyor. Bu sayede, hem daha az sarsıntılı, konfor içinde yolculuk yapıyorsunuz ve yükünüzü taşıyorsunuz, hem de sürüş güvenliğiniz olumlu yönde etkileniyor.

ESP (Viraj dengeleme sistemi)

ESP, virajlar ve ani manevralar gibi aracın dengesini bozacak durumlarda hassas sensörleri sayesinde otomatik olarak devreye girerek aracın yoldan çıkmasını veya savrulmasını önlemeye yardımcı olur.

Gündüz farları

Kontak yapıldığında devreye girerek, aracın diğer araçlar ve yayalar tarafından kolayca fark edilmesini sağlıyor. Sağladığı güvenlikle birlikte yakıt tüketimini artırmadan ekonomik kullanım sağlıyor.

Çarpışma anında katlanabilen teleskopik direksiyon

Olası bir kaza sonrası aracın içinde sıkışmanızı engelleyerek rahatça araç dışına çıkabilmenizi sağlıyor.

Prefill

Acil durumlarda fren yapabilmek için aniden gaz pedalından ayağın çekildiği durumlarda, balatalar disklere yaklaştırılarak fren süre ve mesafesinin kısalması sağlanıyor.

EDL (Elektronik diferansiyel kilidi)

Aracınızın ön tekerleklerinden birinin kaygan zeminde boşa döndüğü durumlarda, EDL boşa dönen tekerleği frenliyor ve kuru zemindeki tekerleğe motor torkunun aktarılmasını sağlıyor. EDL sayesinde aracın yol tutuş kabiliyeti iyileşiyor, böylelikle aracınız kaygan zeminlerde zorlanmadan kalkıyor.

FBS (Frenleme desteği)

Frenlerinizin aşırı ısındığı durumlarda otomatik olarak devreye girerek fren sistemini hidrolik olarak destekliyor ve aracınızın frenleme yeteneğini artırıyor.

ASR (Anti patinaj sistemi)

Dik eğimli zeminlerde özellikle araç yüklüyken aracın patinaj yapmasını engelliyor, kalkış anında ise mükemmel yol tutuşu ve aracınızın çekiş kontrolünü sağlıyor.

BAS (Fren yardımcısı)

BAS, acil fren gerektiren durumlarda frenlere destek sağlayan bir sistemdir. Ani fren yapmak zorunda kaldığınızda frenleme etkisini artıyor, böylece fren mesafeniz kısalıyor.

4 tekerlekte disk fren

Fren pedalına her basışta Caravelle’nin dört tekerleğinde de bulunan disk frenler, hassas ve etkin frenleme sağlıyor.

Ön ve arka viraj denge çubukları

Virajlarda aracın gövdesini yola paralel hale getirerek viraj dışına yatma eğilimini azaltıyor. Sürüş güvenliğiniz en üst düzeye çıkıyor.

Sürücü hava yastıkları

Sürücü hava yastığı kaza anında emniyet kemerleri ile birlikte uyumlu bir güvenlik sistemi oluşturuyor.

EBC (Motor fren kontrol sistemi)

EBC, vites küçülttüğünüz veya aniden gaz kestiğiniz durumlarda, kısa süreli olarak motor devrini yükseltiyor, böylece aracınız öne doğru yığılmıyor. Sürüş keyfiniz kesilmeden devam ediyor.

EBD (Elektronik fren güç dağılımı)

EBD, aracınızın arka tekerleklerine uygulanan fren kuvvetini aracın yük dağılımına ve yol koşullarına bağlı olarak ayarlar. Özellikle aracın yüklü olduğu durumlarda fren mesafesinin kısalmasını sağlar.

ARP (Yüke duyarlı devrilme koruması)

ARP aracın yük durumunu algılayarak ESP sistemini yükleme şartlarına göre çalıştırıyor.

 • 01

  YENİ YÜZ

 • 02

  İÇ GÖRÜNÜM

 • 03

  KONFOR

 • 04

  MOTOR

 • 05

  DSG

 • 06

  GÜVENLİK