Caravelle

Bu sayfayı sorunsuz görüntülemek için, tarayıcınızı lütfen tarayıcınızı buradan güncelleyiniz.

Caravelle

Yükleniyor...

Caravelle

Konfor

Caravelle’in kapısından girdiğiniz anda kendinizi konforlu, kaliteli ve çok şık bir dünyanın içinde bulacaksınız. Caravelle’in direksiyonuna geçmek ise bambaşka bir zevk. Siz büyük bir gücü kolayca kontrol etmenin keyfini yaşarken, Caravelle teknolojinin getirdiği tüm konforu size sunacak.

DSG Otomatik Vites (Comfortline)

7 ileri DSG otomatik vites teknolojisi, vites aralıklarını milisaniyeler içerisinde değişecek şekilde küçülterek daha yumuşak vites geçişleri ile sürüş konforunu artırıyor. Üstelik bu konfor için ne yakıt tüketiminden ne de atak ve sportif karakterden ödün veriyor.

DSG Otomatik Vites (Comfortline)

Servotronik Direksiyon

Hıza duyarlı servotronik direksiyon sadece konforunuzu artırmakla kalmıyor güvenliğinizi de garanti ediyor. Elektrik destekli direksiyon seyir hızına göre yumuşak ya da sert tepki vererek aracı her koşulda rahatça kontrol etmenizi sağlıyor. Servotronik direksiyonun bakım maliyeti düşük olduğu için hidrolik sistemden daha ekonomik.

Servotronik Direksiyon

Hız Sabitleyici

Hız sabitleyici ile herhangi bir pedala basmadan sürekli aynı hızda ilerleyebilir, dilerseniz hız sabitleyici kolu üzerinden sabitlediğiniz hızı artırıp düşürebilirsiniz.

Hız Sabitleyici

Otomatik Yanan Farlar

Araçla tünele girildiğinde ya da hava karardığında farlar otomatik olarak devreye girer. Yakıt tüketimini artırmaz. “Eve geliş-evden çıkış fonksiyonu” ile siz eve girene kadar yolunuzu aydınlatır, siz evden çıkınca sizi karşılar.

Otomatik Yanan Farlar

Yağmur Sensörü

Yağmur yağdığında silecekler otomatik olarak aktif hale gelir. Dikkatiniz dağılmadan temiz bir görüşe sahip olur, yolculuğunuza güvenle devam edersiniz.

Yağmur Sensörü

Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası

Arkanızdaki aracın farının gözünüzü almasını engeller, sürüş konforunuzu ve güvenliğinizi artırır.

Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası
Next Prev

Güvenlik

Caravelle’de standart olarak sunulan aktif ve pasif güvenlik sistemleri, sizin ve yolcularınızın emniyetini garanti eder.

ESP videosu

Prev

ESP

ESP, virajlar ve ani manevralar gibi aracın dengesini bozacak durumlarda hassas sensörleri sayesinde otomatik olarak devreye girerek aracın yoldan çıkmasını veya savrulmasını önleyen önemli bir aktif güvenlik sistemidir. Yolun eğim ve kayganlık durumuna göre, her tekerlek için milisaniyeler içerisinde ayrı ayrı frenleme yaparak aracın dengede kalmasını sağlıyor. Direksiyon hakimiyetini artırarak, yüksek hızlarda dahi tam kontrol sunuyor.

EDL

Aracınızın ön tekerleklerinden birinin kaygan zeminde boşa döndüğü durumlarda, EDL boşa dönen tekerleği frenler ve kuru zemindeki tekerleğe motor torkunun aktarılmasını sağlar. EDL sayesinde aracın yol tutuş kabiliyeti iyileşir. Böylece, kaygan zeminlerde zorlanmadan kalkış mümkün olur.

FBS

Aracınız yüklüyken rampa iniyorsanız frenleriniz ısınacak ve frenlerinizin aşırı ısınması aracınızın frenleme yeteneğini azaltacaktır. Bu durumda, FBS otomatik olarak devreye girer ve fren sistemini hidrolik olarak destekler.

Prefill

Acil durumlarda fren yapabilmek için ayağınızı aniden gaz pedalından çektiğinizde balatalar disklere yaklaşır, böylece fren süre ve mesafesi kısalır.

Yağmurda fren desteği

Ön sileceklerin çalıştırılması ile birlikte, balatalar her 5 dakikada 1 kez disk yüzeyine yaklaştırılarak kurutulur. Yağmurlu havalarda dahi balatalarınız kuru kalacağından fren mesafeniz kısalır.

Isofix çocuk koltuğu sabitleyiciler

Tu¨m Caravelle modellerindeki arka ikili koltuklarda, toplam 4 adet Isofix çocuk koltuğu sabitleyici yer alır.

İç Donanım

Caravelle’in her detayı sizin ve yolcularınızın konforunu garantilemek için tasarlandı. Özel iç mekan tasarımından üstün ses izolasyonuna kadar her şey, yolculuklarda keyfinize keyif katıyor.

Yolcu bölümü tavanında klima üfleçleri ve okuma lambaları

Yolcu bölümünde, kişiye göre ayarlanabilen klima üfleçleri ve okuma lambaları yolculuklar ne kadar uzun olursa olsun evinizin konforunu aratmıyor.

Yolcu bölümü tavanında klima
üfleçleri ve okuma lambaları

Yolcu bölümü camlarda stor perde

Yolcu bölümündeki yan camlarda bulunan stor perdeler seyahat konforunuzu artırır.

Yolcu bölümündeki
camlarda stor perde

Özel iç kaplama

Caravelle modellerindeki yüksek ses yalıtımı, yan panellerde bulunan özel iç trim ve halı taban kaplaması sayesinde, tüm yolcular şık ve konforlu bir ortamda seyahat ederler.

Sökülebilen arka koltuklar

Yolcu bölümündeki koltukların tümü sökülebilir. Böylece, aracı esnek hacimli kullanabilme imkanına sahip olursunuz.

Özel iç kaplama ve Sökülebilen arka koltuklar

Dış Donanım

Caravelle’in dış tasarımındaki şıklık, içeride sizi nelerin beklediği hakkında önemli ipuçları veriyor.
Caravelle, tıpkı hayal ettiğiniz gibi, zarif, ayrıcalıklı ve konforlu.

Sürüşe duyarlı ön sis farları
ve gövde rengi ön tampon

Otomatik sağ kayar kapı
ve alüminyum jant

Sol yan aynaya entegre anten

Ön ve arka park mesafe
sensörü ve karartılmış arka camlar

Aracı tüm açılarından görebilmek
için çeviriniz.

Performans

Caravelle’in TDI teknolojisine sahip motorları yüksek tork ve mükemmel gücü temsil ediyor. Yüksek teknoloji TDI motorlar, daha dinamik bir sürüş performansı ve düşük yakıt tüketimi ile ekonomi sunuyor.

180PS GÜÇ ve 400NM TORK

Caravelle, 2.0 BiTDI motoruyla 180 PS güç ve 400 Nm tork sunuyor üstelik bu performans 100 km’de 1.6*
litreye varan daha az yakıt tüketimini de beraberinde getiriyor.

ÇİFT TURBO

BiTDI teknolojisinin sunduğu çift turbo şarjlı motor, 1500-2000 dev/dak aralığında 400 Nm’lik tork üreterek
sportif sürüş ayrıcalığı yaşatıyor.

BlueMotion

Volkswagen’in geliştirdiği BlueMotion teknolojisi motor, şanzıman, lastikler ve aracın aerodinamik karakterinin mükemmel uyumunu temsil eder. Böylece sürüş keyfiniz etkilenmeden yakıt tüketimi en aza indirilir.

  • Start-Stop sistemi

  • Fren enerjisi geri kazanım sistemi

  • Tekerlek spoileri

  • Düşük yuvarlanma dirençli lastikler

Caravelle

Konfor yüksek teknoloji ile buluşuyor. En şık yolculuklar şimdi başlıyor. Yolculuklarınızı zevke dönüştürmek için tasarlanan Caravelle, test sürüşü için
Volkswagen Yetkili Satıcılarında sizi bekliyor.

Kapat

Test Sürüşü

Onayla