Crafter Panel Van

Ticarette en iyi olmanın kuralı değişmedi

Yükleme Hacmi
14.4 m3
Çekiş Gücü
140 PS – 340 Nm
Otomatik Vites
8 ileri tam otomatik seçeneği
Çekiş Tipi
4Motion seçeneği ile

Güven veren dış görünüşüyle boyut değiştirdi.

Zorlu yokuşlar, uzun yollar, dar sokaklar, güvenle yapılacak işler, hepsinde iyi olmanın tek bir kuralı var; Volkswagen Crafter Panel Van’a sahip olmak.
LED ön farlar
Gece mükemmel görmenizi, gündüz ise diğer sürücüler tarafından kolayca görünmenizi sağlayan farlar, Crafter’ın şık tasarımını tamamlıyor. *Opsiyonel olarak sunulmaktadır.
Elektrikli kumandalı ısıtmalı yan aynalar
Köşe aydınlatmalı ön sis farları
Camlı arka kanatlı kapılar
Arka sis farı
Yarım jant kapağı

Boyut atlatan teknoloji ile sürücü için en iyi çalışma alanı

Direksiyonun başına geçtiğinizde ihtiyacınız olan her şeyin üzerinde olduğunu göreceksiniz. Sürüşünüzü etkilemeyecek şekilde tasarlanan ön konsolu, son derece kullanışlı ve rahat.
Isıtmalı Servotronik direksiyon
Isıtmalı, deri kaplama çok fonksiyonlu deri direksiyon deneyimini sunuyor. *Opsiyonel olarak sunulan radyo kumandalı seçeneği.
USB, Aux-in ve SD card girişli ve bluetooth özellikli radyo
Far yükseklik ayarı
Elektrik kumandalı ön camlar
Sınıfında tek. 8 ileri tam otomatik vites seçeneği.
vw-paragraph
8 ileri tam otomatik vites teknolojisi
Sınıfında yalnızca Crafter tarafından sunulan 8 ileri tam otomatik tork konvertörlü vites seçeneği, yumuşak ve sarsıntısız vites geçişleri ile hem yakıt tüketimini azaltıyor hem de hızlı ivmelenme sağlıyor.

Sınıfının en güçlü motoru. İşiniz için en iyisi.

Geliştirilmiş TDI motorlar
Yeni Crafter motorları en yüksek performans gereksinimlerini karşılarken, verimlilik ve çalışma güvenilirliğini düşünür. Size tüm motor seçenekleriyle maksimum güç, düşük yakıt tüketimi sunar.
2.0 TDI 177 PS motor
2.0 TDI 140 PS motor
Otomatik Start/Stop sistemi
Fren enerjisi geri kazanımı

İş hayatı ona çok şey öğretti.

Araç uzunlukları, tavan yükseklikleri, yük ve yük hacmi
Orta şasi - Yüksek tavan
Uzunluk: 5.986mm. Dingil mesafesi: 3.640mm. Aracın yerden yüksekliği: 2.590mm. Kapı açma genişliği: 1.311mm. Yük bölmesi uzunluğu: 3.450 mm. Yükleme hacmi: 11,3 m3. Yükleme seçenekleri: 4 Euro palet 800 mm x 1.200 mm.
Uzun şasi - Yüksek tavan

Crafter, ustaca tasarlanan yenilikçi çözümleri sunuyor.

Crafter, sınıfının en kolay yükleme ve en iyi yük sabitleme seçenekleri ile omuzlarınızdaki yükü hafifletiyor.
Yük çözümleri
Opsiyonel LED yük bölmesi aydınlatması. 1961 mm’ye varan yük bölümü yüksekliği. 100 mm daha alçak yükleme eşiği. Kayar kapıda 1.311 mm açılma genişliği. *Görselde opsiyonel ekipmanlar bulunmaktadır.
Yük çözümleri

Değişen ihtiyaçlarınıza esnek bir şekilde uyum sağlar.

Yeni zorluklara karşı her zaman
uyum sağlar.
Koli

Europalet

Yük

vw-ustten-kesit

Bir işi yapmanın birçok yolu vardır: Farklı çekiş alternatifleri.

Önden çekiş, arkadan itiş ve 4MOTION dört tekerlekten çekişi 8 ileri otomatik vitesi seçeneği ile birlikte sunulabilen Crafter Panel Van, işiniz için en iyisi.
Önden çekiş
Crafter, 100 mm daha alçak yükleme eşiği ve yüksek yükleme hacmi sunuyor. Enine monte edilmiş motor.
Arkadan itiş
4 MOTION dört tekerlekten çekiş
Yeni uzun şasi Crafter aldım, kullanım rahatlığı sürüş keyfi anlatılmaz. Araç yüklü olduğu halde seri ve hızlı. Özelliklerini anlatmaya gerek yok.

Durak Atik

Daha Fazla Seçenek

Opsiyonel özelliklerle Crafter keyfini farklı boyutta yaşayın.
ErgoComfort körüklü sürücü koltuğu
ErgoComfort körüklü sürücü koltuğu ile konforlu bir sürüş keyfi sizi bekliyor. AGR Sertifikalı, 14 farklı yöne ayarlanabilen, sırt, bel, baldır desteği gibi birçok konforlu kullanım özelliği sunan, sürücü ağırlığına göre ayarlanabilir süspansiyonlu.
Daha fazla yük kancası ve opsiyonel kaplama seçeneği
Ön ve arkadan üflemeli klimatik klima

Son teknoloji sürücü destek sistemleri

İşiniz emin ellerde.
Şerit takip asistanı
Opsiyonel olarak sunulan şerit takip asistanı, şeritten istemsiz olarak çıkılması durumunda direksiyona müdahale ederek aracın şeritte kalmasına yardımcı olmakta ve aynı zamanda görsel uyarı vermektedir.
İkincil çarpışma önleme asistanı
Rüzgar savrulma önleme asistanı
Yorgunluk tespit sistemi

Yolculuklarınızın her anı güven dolu.

Konforunuzdan daha çok önem verdiği tek konu: Güvenlik.
Yokuş yukarı kalkış yardımı
Yokuş yukarı kalkış sırasında, gaz pedalına yeterince basılıncaya kadar sistem, aracı yerinde tutarak geri kaymasını önlüyor. Yeni Crafter, rampa çıkış kapasitesiyle en dik rampalarda bile zorlanmıyor.
Ön ve arka viraj denge çubuğu
Dört tekerlekte disk fren
Diğer güvenlik sistemleri

Opsiyonel sürüş asistanları

En son teknolojiye sahip opsiyonel donanımları ile kaza risklerini azaltmaya hazır.
Yan koruma sensörleri
Aracın yan taraflarını izler ve sütun, duvar ya da yayalara tehlike doğuracak kadar yaklaşıldığında görsel ve sesli uyarılar verir.
ACC ve ön bölge asistanı
Park asistanı, park sırasında direksiyon yardımı

Renkli ve dinamik
Crafter, farklı renk seçenekleriyle fazlasıyla dinamik.

volkswagen-ticari
Seçilen Renk
İndiyum Gri Metalik
Background pattern.Woman online.
Crafter Sıkça Sorulan Sorular
 • Öncelikle aracınızın el frenini çekin ve vitesi nötr konumuna getirin. Ardından vites topuzunu çevreleyen kapağı yukarı doğru çekerek çıkarın. Kapak çıktıktan sonra altta vidaların bulunduğunu göreceksiniz. Bu vidaları uygun bir tornavida veya anahtar yardımıyla gevşetin. Vidaları tamamen çıkardıktan sonra vites topuzunu yukarı doğru çekerek çıkarın. Bu işlem sırasında topuzun altındaki bağlantı parçalarına dikkat edin. Vites topuzunu söktükten sonra yenisini takmak istiyorsanız önce bağlantı parçasını yeni başlığın altına takın ve vidaları sıkarak sabitleyin.
 • Volkswagen Kombi modellerinde arka yolcu bölümü sol tarafında bulunan ilave fanlı ısıtıcı, sürücü tarafından ön konsolda bulunan tuş ile devreye alınmaktadır.
 • Volkswagen Crafter'ın aküsü, model, yıl ve motor tipine bağlı olarak değişebilir. Ancak genellikle, Volkswagen Crafter'ın standart aküsü 12 Volt’luk bir kurşun asit aküsüdür ve 70 ile 95 Amper saat (Ah) aralığında değişir.
 • Volkswagen Crafter'da 75 lt’lik yakıt, 18lt’lik AdBlue deposu bulunmaktadır.
 • ESP arızasıyla karşılaştığınızda birkaç farklı çözüm yolu uygulayabilirsiniz. Öncelikle aracınızı güvenli bir yere park edin ve motoru durdurun. Daha sonra aracınızı en az 10 saniye bekletin ve tekrar çalıştırın. Bunun yanı sıra ESP sistemi aracın hızını ve hareketlerini takip etmek için bir dizi sensör kullanır. Bu sensörlerin zamanla kirlenmesi veya hasar görmesi, ESP arızalarına neden olabilir. Bu nedenle sensörleri temizlemek, arızanın giderilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca ESP sistemi, aracın tekerleklerinin hızını takip ederek aracın istikrarını sağlar. Tekerleklerin hava basıncının düşük olması, tekerleklerin farklı hızlarda dönmesine neden olabilir ve bu da ESP sistemini yanıltabilir. Bu nedenle aracın tekerleklerinin hava basıncını kontrol ederek arızanın giderilmesini sağlayabilirsiniz. ESP sisteminde sorun varsa ABS veya ASR sisteminde sorun olabilir. Veya araç programı veya motor kontrol ünitesi işlevindeki sorunlar da bu arıza ışığının yanmasına neden olabilir. Çözüme gelince, araç yetkili serviste bilgisayara bağlanır ve hata tespiti yapılır.
 • Volkswagen Crafter'ın motor arıza lambası, aracın motorundaki bir soruna işaret ediyor olabilir. Bu lamba, aracın elektronik kontrol ünitesi (ECU) tarafından kontrol edilir ve bir sorun tespit edildiğinde yanar. Bazı olası nedenler şunlar olabilir: ● Egzoz emisyonları sorunları: Egzoz gazı tortularının birikmesi, katalitik konvertör arızası veya egzoz gazı sıcaklık sensöründe sorun olabilir. ● Motor mekanik sorunları: Motor yağı düşük olabilir, su pompası arızalı olabilir, motorun valf sistemi hasar görmüş olabilir veya motorun zamanlama kayışı aşınmış veya kopmuş olabilir. ● Elektriksel sorunlar: Sensörler ya da ECU sistemi arızaları arıza lambasının yanmasına neden olabilir.
 • Bilgi-eğlence sisteminin PHONE düğmesine basın. altından fonksiyon tuşuna basın. Arama işlemi tamamlandığında, bulunan Bluetooth® cihazlarının isimleri ekranda gösterilir. Eşleştirilecek mobil iletişim cihazı, bulunan Bluetooth® cihazları listesinden seçin. Bilgi-eğlence sistemi ve mobil cihaz birbirine bağlanır. Bu iki cihazın bağlantısını tamamlamak için, mobil cihaza ve cihaza başka girişler yapılması gerekebilir. Gerekirse eşleştirmeyi mobil iletişim cihazında onaylayın. Detaylı bilgi için aracın kullanım kılavuzuna başvurabilirsiniz. Dijital kullanım kılavuzunu kullanmak için https://userguide.volkswagen.de/public/vin/login/tr_TR sayfasındaki ilgili bölüme aracınızın şasi numarasını girebilirsiniz.
 • ErgoComfort körüklü sürücü koltuğu 14 farklı yöne ayarlanabilmekte ve sırt, bel, baldır desteği gibi birçok konforlu kullanım özelliği sunmaktadır. Sürücü koltuğunun körük bölümünün dikey kilidini kilitlemek veya açmak için, koltuğun alt kısmındaki kol yukarıya ve aşağıya doğru hareket ettirilir. Körük, koltuğun ön alt tarafındaki çark çevrilerek sürücünün ağırlığına göre ayarlanmaktadır. Daha detaylı bilgi için aracınızın üstyapı kullanım kılavuzundan faydalabilirsiniz.
 • Crafter aracınız tercih ettiğiniz sürüş hızına geldiğinde direksiyonun üzerinde bulunan sabitleme tuşuna basın. Hız sabitleyici etkinleştirildiğinde araç sürüş hızınızı sabitleyecek ve bu hızı korumak için gaz pedalına dokunmanıza gerek kalmaz. Ayrıca hız sabitleyici devredeyken sürüş hızını arttırmak ya da düşürmek için direksiyon üzerindeki opsiyonel tuşları kullanabilirsiniz. Hız sabitleyiciyi kapatmak için fren pedalına veya debriyaja dokunun ya da ilgili tuşa tekrar basarak devre dışı bırakın.
 • Öncelikle Kontağı ve tüm elektrik tüketici aksamı kapatın. Kontak anahtarını çekin. Ayna camını sökün. Üst ayna kapağını sökün. Alt ayna kapağını sökün. Elektrik soket bağlantısını ayırın. Sinyal lambasını yerinden alın.
 • Volkswagen Crafter'ın lastik hava basıncı, aracın kullanım kılavuzunda belirtilen özelliklere göre değişebilir. Genellikle bu bilgi, aracın ön kapı çerçevesinde veya yakıt deposu kapağında da yazabilir. Bu bilgilere göre, Volkswagen Crafter'ın lastik hava basıncı genellikle arka lastiklerde 3.0-4.0 bar (44-60 PSI) arasında olmalıdır. Ancak, aracın yüküne ve lastik ebadına bağlı olarak hava basıncı değişebilir. Bu nedenle doğru hava basıncını sağlamak için araç kullanım kılavuzundaki talimatlara uymak sağlıklı olacaktır. Ayrıca lastiklerin düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerektiğinde hava basıncının ayarlanması, lastiklerin ömrünü uzatırken araç güvenliğini artırır.
 • Orta konsolun üst kısmında bulunan klima sistemi üzerindeki tuşlarla klima devreye alınır ya da kapatılabilir. Döner düğmelerle sıcaklık ve fan hızı değiştirilebilir Detaylı bilgi için aracın kullanım kılavuzuna başvurabilirsiniz. Dijital kullanım kılavuzunu kullanmak için https://userguide.volkswagen.de/public/vin/login/tr_TR sayfasındaki ilgili bölüme aracınızın şasi numarasını girebilirsiniz.
 • Volkswagen Crafter'ın yağ lambası, aracın yağ basıncının veya yağ seviyesinin düşük seviyelere geldiğini belirtir. Bu durum, motorun aşırı ısınmasına ve hasar görmesine yol açabilir. Bu nedenle yağ lambası yanarsa aracın hemen durdurulması ve yağ seviyesinin kontrol edilmesi gerekir. Yağ seviyesinin düşmesinin nedeni belirlenmeli ve gerekirse kaçakları onarmak, yağ filtresini veya motor yağını değiştirmek gibi önlemler alınmalıdır.
Hangi yetkili satış noktasından bilgi almak istersiniz?
Kullanım Şartları ve Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz. Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni'ne  buradan ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Crafter, ailenin diğer üyeleriyle tanışın.

Crafter Servis
Crafter Servis
 ErgoComfort körüklü sürücü (ELWB)
  Servotronik direksiyon
  Rüzgar savrulma önleme asistanı
  Şerit takip asistanı
  Yolcu koltukları USB girişi (LWB)
Crafter Okul
Crafter Okul
 ErgoComfort körüklü sürücü (ELWB)
  Servotronik direksiyon
  Rüzgar savrulma önleme asistanı
  Şerit takip asistanı
  Okul mevzuatına uygun donanım
Slide 1 of 3

Araç Tedariği 
ile ilgili Güncel Durum

Küresel anlamda yaşanan hammadde krizinden dolayı bazı modellerimizde zaman zaman tedarik sorunu yaşanabilmektedir, detaylı bilgi için Yetkili Satıcılarımıza başvurabilirsiniz.En Yakın Yetkili Satıcıyı Bulun
Zorlu Yolculukların Ustası Crafter Panel Van

Zorlu yolculukların üstesinden gelmek isteyen kullanıcılar için özel olarak geliştirilen Crafter Panel Van sahip olduğu özellikler sayesinde her türlü engele karşı durabiliyor. Zorlu yokuşlar; uzun yollar, dar sokaklar ya da toprak yollar Crafter Panel Van için hiç de zor hedefler değil. Benzersiz bir ticari araç olarak geliştirilen Crafter Panel Van büyük başarılara imza atmak isteyen kullanıcıların gözdesi. Gelişmiş teknolojisi, düşük kullanım maliyetleri ve yenilikçi özellikleri ile kullanıcıların ilk tercihi olan araç, taşımacılık sektörüne yeni bir soluk kazandırıyor.

Daha fazla oku...

*Sitede gösterilen tüm görseller örnektir. Satışta olan modellerden farklılıklar gösterebilir. Daha fazla bilgi için lütfen yetkili satış ve servis noktalarımız ile iletişime geçiniz.
web sitesinde;

Ticari Araç

Volkswagen Caddy

,

Ticari Araç

Yeni

Volkswagen Transporter

,

Ticari Araç

Volkswagen Caravelle

,

Ticari Araç

Volkswagen Yeni Crafter

ve

Ticari Araç

Volkswagen Amarok

modellerinin

fiyat listesi

, yetkili servis ve satıcı ağına ulaşabilirsiniz.

Ticari Araç

Volkswagen Caddy

,

Ticari Araç

Yeni Volkswagen Transporter

,

Ticari Araç

Volkswagen Caravelle

,

Ticari Araç

Volkswagen Yeni Crafter

ve

Volkswagen Amarok

son

fiyat listesi

ve özelliklerini keşfedebilir

kampanya

ve fırsatlara ulaşabilirsiniz.