Crafter Okul

Konforlu,güvenli ve mutlu yolculuklara yeni bir adım.

Yolcu Kapasitesi
19 yolcuya kadar
Çekiş Gücü
163 PS – 410 Nm
Otomatik Vites
8 ileri tam otomatik
Güvenlik
Okul yönetmeliğine uygun

Tüm sınavları tam notla geçti.

Crafter Okul’da şoförler mutlu, annelerin içi rahat, çocuklar keyifli.
Okul mevzuatına uygun donanım
Okul taşıtı etiketi. Dur lambası. Dış analog kameralar
3 adet kayıt alabilen iç IP Kamera
Yolcu koltuk sensörleri ve uyarı sistemi
Otomatik yükseklik ayarlı 3 noktadan gergili emniyet kemerleri
Sıkışmaya karşı güvenlik sistemli otomatik kayar kapı ve basamak

Yeni bir adım attık, öğrenciler için yeniden boyutlandırdık.

Konforlu, güvenli ve mutlu yolculuklara yeni bir adım.
Halojen farlar ve gündüz sürüş farları
Gece yolunuzu aydınlatırken, gündüz ise diğer sürücüler tarafından kolayca görünmenizi sağlayan halojen far, Crafter’ın şık tasarımını tamamlıyor.
Köşe aydınlatmalı ön sis farları
Elektrikli katlanabilir ısıtmalı yan aynalar

Öğrenciler rahatına baksın, siz de keyfinize...

Direksiyonun başına geçtiğinizde ihtiyacınız olan her şeyin üzerinde olduğunu göreceksiniz. Sürüşünüzü etkilemeyecek şekilde tasarlanan ön konsolu, son derece kullanışlı ve rahat. Yenilenin iç tasarımı, ergonomik koltuklarıyla da yolculuklar daha keyifli.
ErgoComfort körüklü sürücü koltuğu
Ekstra uzun şasili modellerde bulunan ErgoComfort körüklü sürücü koltuğu ile konforlu bir sürüş keyfi sizi bekliyor. AGR Sertifikalı, 14 farklı yöne ayarlanabilen, sırt, bel, baldır desteği gibi birçok konforlu kullanım özelliği sunan, sürücü ağırlığına göre ayarlanabilir süspansiyonlu.
Radyo kumandalı servotronik direksiyon
Ön ve arkadan üflemeli klimatik klima
Hız limitleme özellikli hız sabitleyici
Otomatik yanan farlar
Yağmur sensörü
Göz alıcı iç tasarımı sizi büyüleyecek.

Öğrenciler konforunu onayladı.

Öğrencilerin hepsi koltuklarına geçti, hiçbiri inmek istemedi. Crafter Okul’un daha fazla konfor sunan altyapısı tüm yolculukları herkes için keyifli hale getiriyor.
Konforlu yolcu koltukları
Crafter Okul koltuğuna oturan öğrenciler, yolun nasıl geçtiğini anlamıyor. Trafik sıkışıklığında ya da uzun yolculuklarda,Crafter Okul’un sunduğu üst düzey konforla rahatlarına bakıyor.
Perde
Fanlı ısıtıcı
Manuel açılabilen acil çıkış kapağı
Plywood Taban Kaplama
Fonksiyonel LED saat

Değişen ihtiyaçlarınıza esnek bir şekilde uyum sağlar.

Yeni zorluklara karşı her zaman
uyum sağlar.
Servis

Transfer

vw-ustten-kesit
Yolcularınız, seyahatin tadını Crafter konforu ile çıkarsın.

Crafter’da fonksiyon ve keyif bir arada.

8" renkli dokunmatik ekran
Opsiyonel olarak eklenebilen ve yeni 8”lik dokunmatik ekrana sahip Composition Colour Radyosu şimdi çok daha fonksiyonel. USB, AUX-IN ve CD çalar. Bluetooth
1. Seviye beyaz ışık
2. Seviye beyaz ışık
Mavi ışık
Sınıfında tek. 8 ileri tam otomatik vites.
Tüm ailenin çıktığı en heyecanlı yolculuklar, DSG teknolojisiyle kesintisiz sürüş keyfi veriyor.
vw-paragraph
8 ileri tam otomatik vites teknolojisi
Crafter tarafından opsiyonel olarak sunulan 8 ileri tam otomatik tork konvertörlü vites seçeneği, yumuşak ve sarsıntısız vites geçişleri ile hem yakıt tüketimini azaltıyor hem de hızlı ivmelenme sağlıyor.

Öğrencilerimize en iyisi yakışır.

Crafter Okul’un motoru her koşulda yüksek performans sunarken
Geliştirilmiş TDI motor
Crafter motorları en yüksek performans gereksinimlerini karşılarken, verimlilik ve çalışma güvenilirliğini düşünür. Size tüm motor seçenekleriyle maksimum güç, düşük yakıt tüketimi sunar.
2.0 TDI 163 PS motor
Otomatik Start/Stop sistemi

Son teknoloji sürücü destek sistemleri

Çocuklar Crafter’a emanet
Şerit takip asistanı
Şeritten istemsiz olarak çıkılması durumunda direksiyona müdahale ederek aracın şeritte kalmasına yardımcı olmakta ve aynı zamanda görsel uyarı vermektedir.
İkincil çarpışma önleme asistanı
Rüzgarda savrulma önleme asistanı
Yorgunluk tespit sistemi
Şehir içi acil fren desteği
Uzun far asistanı

Yolculuklarınızın her anı güven dolu.

Konforunuzdan daha çok önem verdiği tek konu: Güvenlik.
Yokuş yukarı kalkış yardımı
Yokuş yukarı kalkış sırasında, gaz pedalına yeterince basılıncaya kadar sistem, aracı yerinde tutarak geri kaymasını önlüyor. Crafter, rampa çıkış kapasitesiyle en dik rampalarda bile zorlanmıyor.
Ön ve arka viraj denge çubuğu
Dört tekerlekte disk fren
Diğer güvenlik sistemleri

Renkli ve dinamik
Crafter, farklı renk seçenekleriyle fazlasıyla dinamik.

volkswagen-ticari
Seçilen Renk
İndiyum Gri Metalik
Background pattern.Woman online.
Crafter Sıkça Sorulan Sorular
 • Öncelikle aracınızın el frenini çekin ve vitesi nötr konumuna getirin. Ardından vites topuzunu çevreleyen kapağı yukarı doğru çekerek çıkarın. Kapak çıktıktan sonra altta vidaların bulunduğunu göreceksiniz. Bu vidaları uygun bir tornavida veya anahtar yardımıyla gevşetin. Vidaları tamamen çıkardıktan sonra vites topuzunu yukarı doğru çekerek çıkarın. Bu işlem sırasında topuzun altındaki bağlantı parçalarına dikkat edin. Vites topuzunu söktükten sonra yenisini takmak istiyorsanız önce bağlantı parçasını yeni başlığın altına takın ve vidaları sıkarak sabitleyin.
 • Volkswagen Kombi modellerinde arka yolcu bölümü sol tarafında bulunan ilave fanlı ısıtıcı, sürücü tarafından ön konsolda bulunan tuş ile devreye alınmaktadır.
 • Volkswagen Crafter'ın aküsü, model, yıl ve motor tipine bağlı olarak değişebilir. Ancak genellikle, Volkswagen Crafter'ın standart aküsü 12 Volt’luk bir kurşun asit aküsüdür ve 70 ile 95 Amper saat (Ah) aralığında değişir.
 • Volkswagen Crafter'da 75 lt’lik yakıt, 18lt’lik AdBlue deposu bulunmaktadır.
 • ESP arızasıyla karşılaştığınızda birkaç farklı çözüm yolu uygulayabilirsiniz. Öncelikle aracınızı güvenli bir yere park edin ve motoru durdurun. Daha sonra aracınızı en az 10 saniye bekletin ve tekrar çalıştırın. Bunun yanı sıra ESP sistemi aracın hızını ve hareketlerini takip etmek için bir dizi sensör kullanır. Bu sensörlerin zamanla kirlenmesi veya hasar görmesi, ESP arızalarına neden olabilir. Bu nedenle sensörleri temizlemek, arızanın giderilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca ESP sistemi, aracın tekerleklerinin hızını takip ederek aracın istikrarını sağlar. Tekerleklerin hava basıncının düşük olması, tekerleklerin farklı hızlarda dönmesine neden olabilir ve bu da ESP sistemini yanıltabilir. Bu nedenle aracın tekerleklerinin hava basıncını kontrol ederek arızanın giderilmesini sağlayabilirsiniz. ESP sisteminde sorun varsa ABS veya ASR sisteminde sorun olabilir. Veya araç programı veya motor kontrol ünitesi işlevindeki sorunlar da bu arıza ışığının yanmasına neden olabilir. Çözüme gelince, araç yetkili serviste bilgisayara bağlanır ve hata tespiti yapılır.
 • Volkswagen Crafter'ın motor arıza lambası, aracın motorundaki bir soruna işaret ediyor olabilir. Bu lamba, aracın elektronik kontrol ünitesi (ECU) tarafından kontrol edilir ve bir sorun tespit edildiğinde yanar. Bazı olası nedenler şunlar olabilir: ● Egzoz emisyonları sorunları: Egzoz gazı tortularının birikmesi, katalitik konvertör arızası veya egzoz gazı sıcaklık sensöründe sorun olabilir. ● Motor mekanik sorunları: Motor yağı düşük olabilir, su pompası arızalı olabilir, motorun valf sistemi hasar görmüş olabilir veya motorun zamanlama kayışı aşınmış veya kopmuş olabilir. ● Elektriksel sorunlar: Sensörler ya da ECU sistemi arızaları arıza lambasının yanmasına neden olabilir.
 • Bilgi-eğlence sisteminin PHONE düğmesine basın. altından fonksiyon tuşuna basın. Arama işlemi tamamlandığında, bulunan Bluetooth® cihazlarının isimleri ekranda gösterilir. Eşleştirilecek mobil iletişim cihazı, bulunan Bluetooth® cihazları listesinden seçin. Bilgi-eğlence sistemi ve mobil cihaz birbirine bağlanır. Bu iki cihazın bağlantısını tamamlamak için, mobil cihaza ve cihaza başka girişler yapılması gerekebilir. Gerekirse eşleştirmeyi mobil iletişim cihazında onaylayın. Detaylı bilgi için aracın kullanım kılavuzuna başvurabilirsiniz. Dijital kullanım kılavuzunu kullanmak için https://userguide.volkswagen.de/public/vin/login/tr_TR sayfasındaki ilgili bölüme aracınızın şasi numarasını girebilirsiniz.
 • ErgoComfort körüklü sürücü koltuğu 14 farklı yöne ayarlanabilmekte ve sırt, bel, baldır desteği gibi birçok konforlu kullanım özelliği sunmaktadır. Sürücü koltuğunun körük bölümünün dikey kilidini kilitlemek veya açmak için, koltuğun alt kısmındaki kol yukarıya ve aşağıya doğru hareket ettirilir. Körük, koltuğun ön alt tarafındaki çark çevrilerek sürücünün ağırlığına göre ayarlanmaktadır. Daha detaylı bilgi için aracınızın üstyapı kullanım kılavuzundan faydalabilirsiniz.
 • Crafter aracınız tercih ettiğiniz sürüş hızına geldiğinde direksiyonun üzerinde bulunan sabitleme tuşuna basın. Hız sabitleyici etkinleştirildiğinde araç sürüş hızınızı sabitleyecek ve bu hızı korumak için gaz pedalına dokunmanıza gerek kalmaz. Ayrıca hız sabitleyici devredeyken sürüş hızını arttırmak ya da düşürmek için direksiyon üzerindeki opsiyonel tuşları kullanabilirsiniz. Hız sabitleyiciyi kapatmak için fren pedalına veya debriyaja dokunun ya da ilgili tuşa tekrar basarak devre dışı bırakın.
 • Öncelikle Kontağı ve tüm elektrik tüketici aksamı kapatın. Kontak anahtarını çekin. Ayna camını sökün. Üst ayna kapağını sökün. Alt ayna kapağını sökün. Elektrik soket bağlantısını ayırın. Sinyal lambasını yerinden alın.
 • Volkswagen Crafter'ın lastik hava basıncı, aracın kullanım kılavuzunda belirtilen özelliklere göre değişebilir. Genellikle bu bilgi, aracın ön kapı çerçevesinde veya yakıt deposu kapağında da yazabilir. Bu bilgilere göre, Volkswagen Crafter'ın lastik hava basıncı genellikle arka lastiklerde 3.0-4.0 bar (44-60 PSI) arasında olmalıdır. Ancak, aracın yüküne ve lastik ebadına bağlı olarak hava basıncı değişebilir. Bu nedenle doğru hava basıncını sağlamak için araç kullanım kılavuzundaki talimatlara uymak sağlıklı olacaktır. Ayrıca lastiklerin düzenli olarak kontrol edilmesi ve gerektiğinde hava basıncının ayarlanması, lastiklerin ömrünü uzatırken araç güvenliğini artırır.
 • Orta konsolun üst kısmında bulunan klima sistemi üzerindeki tuşlarla klima devreye alınır ya da kapatılabilir. Döner düğmelerle sıcaklık ve fan hızı değiştirilebilir Detaylı bilgi için aracın kullanım kılavuzuna başvurabilirsiniz. Dijital kullanım kılavuzunu kullanmak için https://userguide.volkswagen.de/public/vin/login/tr_TR sayfasındaki ilgili bölüme aracınızın şasi numarasını girebilirsiniz.
 • Volkswagen Crafter'ın yağ lambası, aracın yağ basıncının veya yağ seviyesinin düşük seviyelere geldiğini belirtir. Bu durum, motorun aşırı ısınmasına ve hasar görmesine yol açabilir. Bu nedenle yağ lambası yanarsa aracın hemen durdurulması ve yağ seviyesinin kontrol edilmesi gerekir. Yağ seviyesinin düşmesinin nedeni belirlenmeli ve gerekirse kaçakları onarmak, yağ filtresini veya motor yağını değiştirmek gibi önlemler alınmalıdır.
Hangi yetkili satış noktasından bilgi almak istersiniz?
Kullanım Şartları ve Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsiniz. Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni'ne  buradan ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Crafter, ailenin diğer üyeleriyle tanışın.

Crafter Servis
Crafter Servis
 ErgoComfort körüklü sürücü (ELWB)
  Servotronik direksiyon
  Rüzgar savrulma önleme asistanı
  Şerit takip asistanı
  Yolcu koltukları USB girişi (LWB)
Crafter Panel Van
Crafter Panel Van
 Servotronik direksiyon
  Rüzgar savrulma önleme asistanı
  İkincil çarpışma önleme asistanı
  8 ileri tam otomatik vites seçeneği
  4 Motion seçeneği
Slide 1 of 3

Araç Tedariği 
ile ilgili Güncel Durum

Küresel anlamda yaşanan hammadde krizinden dolayı bazı modellerimizde zaman zaman tedarik sorunu yaşanabilmektedir, detaylı bilgi için Yetkili Satıcılarımıza başvurabilirsiniz.En Yakın Yetkili Satıcıyı Bulun
Yeni Amarok

Volkswagen araçları ile her zaman konforu ve güveni sağlıyor. Amarok seçenekleri ile aracınız artık sizin için bir araçtan çok daha fazlasını yapacak. Konforu, şık tasarımı ve sahip olduğu son teknoloji özelliklerinin anı sıra yüksek performans ve sürüş gücü sizin aracınızla birlikte her zorluğun ve her yolun üstesinden gelmenizi sağlayacak. Segmentine yön veren Volkswagen DNA’sı ve Premium pikap yeniden birleşerek ortaya çıkıyor.

Amarok stilleri, modern tasarımları, karizmatik görünümleri ve birbirinden canlı renkleri ile yollarda tüm gözleri üzerinize çekecek. Volkswagen Amarok zarafeti, sağlamlığı, şıklığı ve gücü bir arada sunuyor. Bu da bir araçta aranandan çok daha fazlasını elde etmenizi sağlıyor. Yeni Amarok 2.0 ve 3.0 yakıt seçenekleri ile güçlü ve üstün performansa sahip motorlarla sürüş keyfi sunuyor. Amarok Life, Amarok Style ve Amarok Style Plus 2.0 motor seçenekleri ile Amarok PanAmericana, Amarok Aventura ve Amarok Style 3.0 motor seçenekleri ile yollara hazır. Birbirinden farklı renk seçenekleri ile hem yollarda dikkat çekmeye hem de en zorlu yolculukları bile başarı ile atlatmanın keyfini siz de çıkarın.


Daha fazla oku...
Yeni Amarok

Volkswagen araçları ile her zaman konforu ve güveni sağlıyor. Amarok seçenekleri ile aracınız artık sizin için bir araçtan çok daha fazlasını yapacak. Konforu, şık tasarımı ve sahip olduğu son teknoloji özelliklerinin anı sıra yüksek performans ve sürüş gücü sizin aracınızla birlikte her zorluğun ve her yolun üstesinden gelmenizi sağlayacak. Segmentine yön veren Volkswagen DNA’sı ve Premium pikap yeniden birleşerek ortaya çıkıyor.

Amarok stilleri, modern tasarımları, karizmatik görünümleri ve birbirinden canlı renkleri ile yollarda tüm gözleri üzerinize çekecek. Volkswagen Amarok zarafeti, sağlamlığı, şıklığı ve gücü bir arada sunuyor. Bu da bir araçta aranandan çok daha fazlasını elde etmenizi sağlıyor. Yeni Amarok 2.0 ve 3.0 yakıt seçenekleri ile güçlü ve üstün performansa sahip motorlarla sürüş keyfi sunuyor. Amarok Life, Amarok Style ve Amarok Style Plus 2.0 motor seçenekleri ile Amarok PanAmericana, Amarok Aventura ve Amarok Style 3.0 motor seçenekleri ile yollara hazır. Birbirinden farklı renk seçenekleri ile hem yollarda dikkat çekmeye hem de en zorlu yolculukları bile başarı ile atlatmanın keyfini siz de çıkarın.


Daha fazla oku...

*Sitede gösterilen tüm görseller örnektir. Satışta olan modellerden farklılıklar gösterebilir. Daha fazla bilgi için lütfen yetkili satış ve servis noktalarımız ile iletişime geçiniz.
web sitesinde;

Ticari Araç

Volkswagen Caddy

,

Ticari Araç

Yeni

Volkswagen Transporter

,

Ticari Araç

Volkswagen Caravelle

,

Ticari Araç

Volkswagen Yeni Crafter

ve

Ticari Araç

Volkswagen Amarok

modellerinin

fiyat listesi

, yetkili servis ve satıcı ağına ulaşabilirsiniz.

Ticari Araç

Volkswagen Caddy

,

Ticari Araç

Yeni Volkswagen Transporter

,

Ticari Araç

Volkswagen Caravelle

,

Ticari Araç

Volkswagen Yeni Crafter

ve

Volkswagen Amarok

son

fiyat listesi

ve özelliklerini keşfedebilir

kampanya

ve fırsatlara ulaşabilirsiniz.