Trafik İşaretleri ve Levhaları Anlamları

Volkswagen Grand California Teknik Özellikleri Nelerdir?

 

Volkswagen’in çok ilgi gören modellerinden bir tanesi olan Volkswagen Grand California 4 kapılı 8 vites özelliğindedir. Motor hacmi 1968 cc, 4 silindir. Maksimum devir 3600 d/dak. Silindir hacmi 1968 cm3 / 120.1 cu-in. Motor gücü 177 hp, motor pozisyonu transvers ve yakıt sistemi Common Rail. Silindir çapı 81.0 x 95.5 mm, 16 valfa sahip ve türbini Turbo (TGV) Intercooler. Maksimum beygir gücü 177 PS / 175 HP / 130 kW @ 3600 dev/dk. Lastik ölçüleri 235/65 R16. Net ağırlığı 3297 kg ve yüksekliği 2971 mm. Maksimum tork 410 Nm. Azami sürat ise 159 km/saat.

Volkswagen Grand California Yakıt Tüketim Değerleri Nedir?

Yakıt tüketimi şehir dışı için 10.3 L’dir. Şehir içi ise 13.6 L olmakla beraber yakıt depo hacmi 75 L. Emisyon Euro 6d. Ortalama yakıt tüketimi 12.1 L.

Volkswagen Grand California Tasarımı ve Boyutları

Araç hem tasarım hem de boyutları ile rahatlığına düşkün olanlar için ideal bir seçenek sunuyor. Net ağırlığı 3.297 kg olan aracın yüksekliği 2.971 mm. 2040 mm genişliğe sahip. Uzunluğu ise 5.986 mm.

Volkswagen Grand California Kaç Kişilik?

Araç 4 kişilik bir aile için idealdir. İki farklı versiyonda üretilen aracın bir versiyonunda enine biri arkada çift kişilik yatak vardır. 6 metrelik versiyonda çatıda ayrıca çocuklara yönelik isteğe bağlı olarak bir ek koltuk bulunur. 6.8 versiyonda ise iki yetişkin için daha geniş bir uygun alan yer alır.

Volkswagen Grand California Donanım Özellikleri Nelerdir?

Volkswagen Grand California kullanışlı bir sürgülü kapıya sahip olmakla beraber rahat çıkabilmek için otomatik merdivene de sahiptir. Arka kanat kapılarında sabit bir kamp masası ve sandalyeler bulunur. Tavana monte klima ünitesi ile mevsim ne olursa olsun içeride rahat etmek mümkündür. Ayrıca televizyon izlemek için TV alıcısı, uydu anteni, bisiklet taşımak isteyenler için bisiklet askısı bulunur.

Aracın arkasında açılır pencereler, uyku ve yaşam alanları yer alır. Aracın ön kısmında döner koltuklar vardır. Standart bir masaya sahip olan araçta dört kişilik rahat bir şekilde yemek yemeye uygun alan bulunur. Mutfakta dondurucu bölmesi de bulunan 70 litrelik çekmeceli buzdolabına yer verilmiştir. Lavabosu, iki ocaklı gazlı ocağı, çekmeceli saklama bölmeleri ve raflar yer alır. 11 tane üst dolap vardır. Kamp yapmak isteyenler tüm malzemelerini bu dolaplara sığdırabilir.

Yaşam alanında hoparlörler bluetooth ile kontrol edilebilmektedir. Laptop, cep telefonu, tablet gibi elektronik cihazlar bluetooth sistemi ile rahat bir şekilde çalıştırılabilmektedir. Dijital bir kontrol paneli vardır ve bu panelden ışık, su seviyesi, sıcaklık vb. ayarlanabilmektedir. Entegre dolaplarında 110 litre temiz su muhafaza edilebilmektedir. Bununla beraber 90 litrelik su taşıma kapasitesi vardır. Harici bir duş bağlantısı da yine araç içerisinde düşünülmüştür. Su, kombiye benzer şekilde elektrik ya da gaz ile ısıtılır. Aracın arkasında iki tane 11 kiloluk gaz tüpü taşınabilir.

Araç içerisi ferah olmakla beraber araç içerisinde yukarı açılan kamp pencereleri alanın nefes almasına olanak sağlar. Karavan pencerelerinde iki parçalı kıvrımlı perdeler de bulunur.

Volkswagen Grand California Bagaj Hacmi Ne Kadar?

Aracın 800 L geniş bir bagaj hacmi bulunur ve kişisel eşyalarla kamp malzemeleri gibi pek çok ürün rahatlıkla taşınabilir.

Volkswagen Grand California Banyosu Var mı?

Volkswagen Grand California’yı diğer standart modellerden ayıran en önemli temel özelliklerinden bir tanesi içerisinde duş, duşakabin, tuvalet, lavabo bulunmasıdır. Ayrıca yine banyo malzemelerinin muhafaza edilebileceği raflar, havlu tutucular ve havalandırma için tavan penceresi de bulunur.

 

 

 

 

 


*Sitede gösterilen tüm görseller örnektir. Satışta olan modellerden farklılıklar gösterebilir. Daha fazla bilgi için lütfen yetkili satış ve servis noktalarımız ile iletişime geçiniz.
web sitesinde;

Ticari Araç

Volkswagen Caddy

,

Ticari Araç

Yeni

Volkswagen Transporter

,

Ticari Araç

Volkswagen Caravelle

,

Ticari Araç

Volkswagen Yeni Crafter

ve

Ticari Araç

Volkswagen Amarok

modellerinin

fiyat listesi

, yetkili servis ve satıcı ağına ulaşabilirsiniz.

Ticari Araç

Volkswagen Caddy

,

Ticari Araç

Yeni Volkswagen Transporter

,

Ticari Araç

Volkswagen Caravelle

,

Ticari Araç

Volkswagen Yeni Crafter

ve

Volkswagen Amarok

son

fiyat listesi

ve özelliklerini keşfedebilir

kampanya

ve fırsatlara ulaşabilirsiniz.