Aktif Güvenlik Sistemleri:

ESP (Viraj dengeleme sistemi)
ESP, virajlar ve ani manevralar gibi aracın dengesini bozacak durumlarda hassas sensörleri sayesinde otomatik olarak devreye girerek aracın yoldan çıkmasını veya savrulmasını önleyen önemli bir aktif güvenlik sistemidir. Yolun eğim ve kayganlık durumuna göre, her tekerlek için milisaniyeler içerisinde ayrı ayrı frenleme yaparak aracın dengede kalmasını sağlıyor. Direksiyon hakimiyetini artırarak, yüksek hızlarda dahi tam kontrol sunuyor.

Hill Holder (Yokuş yukarı kalkış yardımı)
Yokuşta ayağınızı fren pedalından kaldırdığınızda araç kısa bir süre frenleme yapmaya devam eder. Sürüş konforu sağlayan yokuş yukarı kalkış yardımı aynı zamanda debriyajın da ömrünü uzatmaktadır.

ABS (Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi)
Yolunuza güvenle devam edin: ABS, ani frenlemelerde tekerleklerin kilitlenmesini engelleyerek aracınızın kızaklamasını önler, direksiyon hakimiyetini koruyarak güvenli duruşu sağlar.

ASR (Anti Patinaj Sistemi)
Dik eğimli zeminlerde, özellikle araç yüklü iken tekerleklerin patinaj yapmasını engeller. Kalkış anında mükemmel yol tutuşu ve aracınızın çekiş kontrolünü sağlar.

EBC (Motor Fren Kontrol Sistemi)
Eğer EBC sistemine sahip değilseniz, vites küçülttüğünüzde ya da gazı aniden kesmeniz gereken durumlarda araç öne doğru yığılır. EBC, bu gibi durumlarda motorun torkunu azaltarak, aracın öne yığılmasını önler. Hem tekerleklerin yola daha iyi tutunması sağlanır, hem de Volkswagen Caddy’niz, aktarma organlarında meydana gelebilecek zararlardan korunur.

BAS (Fren yardımcısı)
Bu sistem ani frenlemeleri algılayarak, frenleme etkisini, pedala basışınızdan daha fazla arttırır. Acil durumlarda sürücünün tepkisine gerek duyulmadan araç en etkin frenleme kuvvetini sağlayarak güvenliği yükseltir. Fren mesafesi kısalır. Sağlanan etkin frenlemeyle daha da güvende olursunuz.

Dört tekerlekte disk fren
Fren pedalına her bastığınızda, Volkswagen Caddy’nin 4 tekerleğinde de sunulan disk frenlerin sağladığı hassas ve etkin frenlemeden yararlanırsınız.

Servotronik direksiyon
Elektrik kontrollü, hıza duyarlı direksiyon sistemi ile yüksek hızlarda güvenliğiniz artırılmakta, düşük hızlarda da kolay yön verme sayesinde konforlu bir sürüş sunulmaktadır.

Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
Güvenli ve rahat bir sürüş pozisyonunu ayarlayabilmeniz için yükseklik ve derinlik ayarı yapılabilen direksiyon Volkswagen Caddy’de standart: Toplamda 5 cm yükseklik, 6 cm derinlik ayarı gerçekleştirebilirsiniz.

Gündüz farı

Pasif Güvenlik Sistemleri:

Katlanabilen debriyaj, fren pedalları ve teleskopik direksiyon

Güvenli koltuk başlıkları
Yüksekliği ayarlanabilen koltuk başlıkları sayesinde, özellikle arkadan çarpmalarda sizin ve yolcularınızın boyunları korunmaktadır.

Hava Yastığı
Tüm Caddy kombi modellerinde standart olarak sunulan sürücü, yolcu ve yan hava yastığı, çarpışma anında derhal devreye girerek sizi çarpışmanın etkilerinden korur. Gerektiğinde yolcu hava yastığı iptal edilebilmektedir.

İsofix çocuk koltuğu sabitleyiciler
Caddy Kombi modellerimizde arka sıra dış koltuklarda bulunmaktadır. Küçük yolcularınıza özel bu güvenlik sistemi sayesinde, çocuk koltuğu doğrudan aracınıza bağlanıyor. Bu sayede olası bir çarpışma anında minik yolcularınıza maksimum güvenlik sağlayabiliyorsunuz.

Çocuk kilidi
Caddy Kombi modellerimizde her iki kayar kapıda da çocuk kilidi bulunmaktadır. Kontak anahtarıyla çocuk kilidini aktive/deaktive etmek sizin elinizde.